fbpx

Tatuaż a alkohol

Czy można pić alkohol przed tatuażem? A co z alkoholem po wykonaniu tatuażu? Te pytania nurtują większość klientów naszego studia tatuażu w Lublinie, dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym wpisie.

Tatuaż, a alkohol: Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Alkohol rozrzedza krew i podnosi ciśnienie, co z pewnością większość z Was wie. W przypadku wizyty w studio tatuażu alkohol dość mocno komplikuje proces tatuowania ze względu na zbyt dużą ilość krwi, która utrudnia oraz wydłuża pracę tatuatora.

Zalecamy, aby nie spożywać alkoholu minimum 24 godziny przed wizytą w studio tatuażu. Wizyta na tak zwanym „kacu” również powinna zostać przełożona, ponieważ na tatuaż warto przyjść wypoczętym oraz zrelaksowanym, co znacznie ułatwi proces regeneracji tatuażu.

Alkohol, a tatuaż: Czy alkohol zmniejsza ból podczas tatuowania?

To również częste pytanie, a odpowiedź jest oczywista: NIE, alkohol daje złudne poczucie zrelaksowania, ale nie ma wpływu na zmniejszone odczucia bólowe podczas procesu tatuowania, wręcz przeciwnie – często je potęguje. Jeśli obawiasz się bólu, sięgnij po dostępne środki znieczulające, bądź poinformuj o swoich obawach tatuażystę, ale nie sięgaj po alkohol. Zrobisz sobie tym więcej szkody, aniżeli pożytku.

Dlaczego nie wolno spożywać alkoholu przed i po tatuażu?

Tatuaż jest ingerencją w skórę, która do regeneracji potrzebuje odpowiednich warunków. Pierwsza faza gojenia jest istotna w przypadku wyglądu naszego tatuażu przez następne lata. Jakie są konsekwencje spożywania alkoholu tuż po wykonaniu tatuażu?

Ze względu na zwiększone ciśnienie, z rany będzie się sączyć większa ilość tuszu, która może spowodować mniejszą intensywność tatuażu oraz tak zwane „przerwy” w tatuażu, co najczęściej skutkuje koniecznością sesji poprawkowej.

W przypadku pierwszej fazy gojenia trzeba szczególnie uważać na świeżą ranę, aby jej nie zatrzeć, nie zadrapać, czy nie uszkodzić w inny, mechaniczny sposób. Po alkoholu nasza koncentracja, jak i uwaga jest znacznie mniejsza, co może doprowadzić do uszkodzenia świeżej rany. Zwiększa to ryzyko problemów skórnych oraz jakości tatuażu.

Alkohol a tatuaż: Kiedy można napić się alkoholu?

Podczas wizyty w naszym studio tatuażu w Lublinie, za każdym razem informujemy klientów o abstynencji, którą należy zachować. Aby tatuaż goił się prawidłowo i cieszył nas przez lata, należy powstrzymać się od alkoholu przez minimum 48 godzin od wizyty w studio, a także minimum 24 godziny przed wykonaniem tatuażu.

Dwudniowa abstynencja + odpowiednia pielęgnacja pozwolą nam cieszyć się pięknie wykonanym tatuażem, który z pewnością nie będzie wymagał dodatkowych sesji poprawkowych, czy przerw w liniach i konturach.

Czy po tatuażu można napić się piwa?

To również bardzo częste pytanie, ponieważ wciąż nie wiedzieć dlaczego, uważamy, że piwo to nie alkohol. Możesz napić się piwa bez problemu, jednak dopiero po 48 godzinach od wykonania tatuażu.

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.