fbpx

Kosmetyki do pielęgnacji tatuaży

Skóra pokryta tatuażami wymaga codziennej dbałości oraz pielęgnacji, nie tylko wtedy, kiedy mamy świeży tatuaż. Intensywność oraz wyrazistość koloru może blaknąć, jeśli nie zapewnimy naszej skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wielu klientów wychodzi z błędnego przekonania, że zagojonej dziary nie trzeba nawilżać, a to duży błąd!

Dlaczego pielęgnacja tatuaży jest tak istotna?

W przypadku świeżego tatuażu dbamy o niego z należytą starannością, jeśli jednak skóra jest już w całości zagojona, w większości przypadków, zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżeniu.

Co daje regularne stosowanie kosmetyków do pielęgnacji tatuażu?

  • Pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry,

  • Uelastycznia naszą skórę,

  • Poprawia jędrność oraz napiętość skóry,

  • Odżywia,

  • Zatrzymuje proces blaknięcia tatuażu,

  • Głęboko nawilża skórę.

Bez względu na to, czy mamy tatuaż na dłoni, ręce, nodze, tatuaż na plecach, czy tatuaż na stopie, należy dbać o niego tak samo, jak o tatuaże w pozostałych miejscach. Decydując się na ozdobienie swojego ciała, chcemy, aby tatuaż cieszył nasze oko przez wiele lat, jednak aby tak było, musimy zadbać o niego w odpowiedni sposób. Bez regularnego nawilżenia oraz chronienia przed promieniami UV, narażamy swoją dziarę na szybsze blaknięcie.

Podczas wizyty w naszym studio tatuażu (Lublin), zawsze informujemy klientów o tym, że pielęgnacja tatuażu to podstawa. Doradzamy również w wyborze odpowiednich kosmetyków.

Jaki kosmetyk do pielęgnacji tatuażu jest najlepszy?

Wybór kosmetyku do pielęgnacji tatuaży jest mocno indywidualny i zależy w dużej mierze od tego, jakie mamy oczekiwania. Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków o różnych właściwościach, nutach zapachowych, konsystencjach, a także składnikach odżywczych. Wszystko więc zależy od tego, czy chcemy, aby nasz kosmetyk był w żelu, kremie, a może puchu? Czy ma pachnieć słodko, czy bardziej orzeźwiająco? Czy wybieramy kosmetyk droższy z bogatszym składem, czy tańszy, który polecają wytatuowani znajomi?

Najważniejsze, na co warto zwracać uwagę podczas doboru kosmetyku do pielęgnacji tatuaży to:

– Czy krem jest bogaty w składniki odżywcze?

– Czy w swoim składzie zawiera wysoką zawartość witaminy A, B oraz C?

– Czy kosmetyk nie spowoduje u Ciebie uczulenia?

Rynek zapewnia nam szeroki wybór produktów, z przeróżnym składem oraz różnicą cenową. Wiele osób decyduje się również na smarowanie tatuaży kremami dziecięcymi oraz emolientami, które nawilżają skórę przez dłuższy okres (nawet kilka godzin). Dlatego kosmetyk do pielęgnacji, na który się zdecydujesz, zależy tak naprawdę od Twoich wymagań.

Najważniejsze, abyś nie zapomniał nawilżać swojego tatuażu również po kilku latach od zrobienia. Dzięki temu zachowasz intensywność tatuażu na dłuższy czas.

Pamiętaj również o nakładaniu kremów z odpowiednim filtrem UV na swój tatuaż, podczas słonecznych dni!

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.