Decydując się na zrobienie tatuażu, żaden z klientów nie myśli o tym, aby go w przyszłości usuwać. Wszystkie tatuaże robimy ze świadomością, że zostaną one z nami na całe życie. Bez względu na to, czy mamy tatuaż na plecach, tatuaż na ręku, czy tatuaż na nadgarstku, w momencie, kiedy chcemy go usunąć, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Właśnie dlatego podczas pracy w naszym studio tatuażu w Lublinie, kładziemy nacisk na przemyślane decyzje klientów.
Usuwanie tatuażu: Jakie tatuaże najczęściej są usuwane?
Tak naprawdę usunięcie tatuażu jest kwestią indywidualną. W zależności od klienta najczęściej usuwane są:
– Tatuaże tak zwane „błędy młodości”, kiedy ktoś zrobił sobie tatuaż, a po latach żałował swojej decyzji,
– Imiona byłych partnerów/partnerek,
– Tatuaże słabej jakości,
– Tatuaże wyblaknięte.
Bez względu na to, jaki jest powód usunięcia, warto przed podjęciem decyzji o usunięciu tatuażu, dobrze przemyśleć oraz przeanalizować najważniejsze fakty. Pamiętajmy, że obecnie jest możliwość zrobienia również cover-up’ów, które zakrywają stary, niechciany tatuaż, nowym wzorem. Wszystko jest jednak zależne od potrzeb klienta i ostateczna decyzja zawsze należy do niego.
Najpopularniejsze metody usuwania tatuażu.
Wszystkie metody usuwania tatuażu polegają na rozbijaniu pigmentu, za pomocą różnych dostępnych narzędzi (światła/laseru), bądź za pomocą interwencji chirurgicznej.
I. Metoda laserowa.
XXI wiek pozwolił nam rozwinąć się na tyle, że usunięcie tatuażu nie jest już żadnym problemem. Najpopularniejszą metodą usuwania tatuażu jest metoda laserowa, która za pomocą fal rozbija pigment, powodując blaknięcie tatuażu. Zabieg laserowy należy kilkukrotnie powtórzyć, aż tatuaż przestanie być całkowicie widoczny na skórze.
Ważne: Po zabiegu mogą pozostać blizny.
II. Metoda chirurgiczna.
Metoda chirurgiczna polega na wycinaniu skóry w miejscu, w którym znajduje się tusz. Tatuaż zostaje w całości zlikwidowany, jednak warto mieć na uwadze, że po zabiegu pozostają blizny.
Ważne: W przypadku dużych tatuaży, często może być również brany pod uwagę przeszczep skóry.
III. Metoda IPL
Metoda za pomocą której tatuaż usuwamy światłem IPL. Zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia, a po zakończonym procesie usuwania tatuażu możliwe są blizny.
Jak widać, każda z metod jest podobna, niemniej to właśnie metoda laserowa jest obecnie najpopularniejsza, jeśli klienci decydują się na usunięcie tatuażu. Po każdej z metod pozostają również blizny, przypominające nam o tatuażu.
Ile kosztuje usunięcie tatuażu?
Na całkowity koszt zabiegu usunięcia tatuażu ma wpływ wiele czynników:
Jaki jest rozmiar tatuażu.
W przypadku małych tatuaży na nadgarstku, czy stopie, cena będzie z pewnością dużo niższa, aniżeli w przypadku tzw. rękawa, czy wytatuowanych pleców.
Jaki pigment został użyty.
W tym przypadku pigment ocenia specjalista, który zajmuje się usuwaniem tatuażu. Po ocenie wstępnej, z pewnością dobierze odpowiednią metodę usunięcia.
Salon/gabinet, który wybieramy.
Istotną kwestią jest również miejsce, w którym decydujemy się na usunięcie tatuażu. W zależności od doświadczenia, czy lokalizacji ceny mogą się znacznie różnić. Dla przykładu laserowe usunięcie tatuażu w Lublinie może być droższe, niż w mniejszym mieście.
Jakie są przeciwwskazania do usunięcia tatuażu?
Usuwanie tatuażu jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, do najczęstszych należą:
Ciąża oraz karmienie piersią,
Nowotwory,
Infekcje skórne,
Intensywna opalenizna,
Bliznowce,
Rozrusznik serca.
Należy pamiętać, że tak, jak w przypadku robienia tatuażu, tak i w przypadku usuwania, najważniejsze to znaleźć miejsce, w którym pracują specjaliści w swojej dziedzinie. Jeśli decydujemy się na radykalne pozbycie się tatuażu ze swojej skóry, najważniejsze jest to, aby cały zabieg przeprowadzał specjalista. Warto mieć również na uwadze, że rzadko kiedy skóra po zabiegu usunięcia tatuażu wraca do swojego naturalnego wyglądu. Często pozostają widoczne blizny.