fbpx

Jak chronić tatuaż przed słońcem?

Promienie słoneczne mają negatywny wpływ nie tylko na ciało pokryte tatuażami. Nie od dziś wiadomo, że nadmierna ekspozycja na słońce, znacznie pogarsza stan oraz kondycję naszej skóry. Tatuaże osób, które często się opalają (bez znaczenia, czy w solarium, czy na słońcu), bez odpowiedniej ochrony, mogą zdecydowanie szybciej blaknąć i wymagać ponownego nałożenia koloru, już po kilku latach! Jak więc chronić skórę, która dodatkowo pokryta jest tatuażami?

Ochrona tatuażu przed słońcem: Dlaczego jest tak ważna?

Duży odsetek klientów naszego studia tatuażu, które mieści się w Lublinie, często pyta, czy tatuaż należy chronić przed słońcem zawsze, czy tylko wtedy, kiedy jest świeży. Odpowiedź jest oczywista: ZAWSZE! Nie chronimy tylko świeżych tatuaży, ale również te, które zdobią naszą skórę już od wielu lat.

Brak odpowiedniej ochrony przed słońcem, może spowodować:

→ Utratę intensywności koloru,

→ Utratę ostrości konturów,

→ Szybsze blaknięcie tatuażu.

Jak ochronić tatuaż przed słońcem?

Przede wszystkim należy chronić tatuaż regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy sobie o tym przypomnimy. Wprowadzenie systematycznych nawyków pielęgnacyjnych to podstawa! Najlepszą opcją jest:

→ Stosowanie kremów z filtrem UV (minimum 30 SPF), czynność nakładania kremu na tatuaż, należy powtarzać co 2-3 godziny,

→ Jeśli mamy zamiar w upalny dzień korzystać z kąpieli wodnych, należy zaopatrzyć się w wodoodporny krem z filtrem, który będzie chronił naszą skórę również po wyjściu z wody,

→ Odpowiednie nawilżenie po całym dniu spędzonym na słońcu,

→ Stosowanie kremów dedykowanych do ochrony oraz pielęgnacji tatuażu.

To tylko kilka prostych kroków, które skutecznie uchronią nasz tatuaż przed przedwczesnym blaknięciem. Jeśli chcemy, aby nasz tatuaż pozostał wyrazisty przez wiele lat, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji w upalne dni.

PAMIĘTAJ!: Chronimy nie tylko świeże tatuaże, ale również te, które mamy od wielu lat. Warto do codziennej pielęgnacji tatuażu stosować również kremy nawilżające.

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.