fbpx

Jak dbać o tatuaż?

Nowy, jeszcze świeży tatuaż będzie wymagał od nas odpowiedniej pielęgnacji, aby wzór pozostał intensywny i nienaruszony. Bo choć może dziwnie to zabrzmieć: TAK, możemy zepsuć sobie wzór, jeśli nie zachowamy odpowiednich środków ostrożności i nie zastosujemy się do kilku zasad.

Poniżej przedstawię Ci najważniejsze kroki, które powinieneś wykonać, aby Twój tatuaż prezentował się efektownie przez lata.

Jak dbać o tatuaż tuż po zrobieniu?

Nie ma znaczenia, czy mamy styczność z tatuażem męskim, tatuażem damskim, tatuażem na stopie, tatuażem na dłoni, czy tatuażem na plecach, o każdy należy dbać tak samo starannie!

Z pewnością Twój tatuator poinformuje Cię o tym, jak należy dbać o świeży tatuaż, jednak z własnego doświadczenia wiem, że klienci często zapominają, co tak właściwie mówiłem, albo zgubili karteczkę z wytycznymi. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak cieszy nowy tatuaż i jak szybko można zapomnieć „co ten gościu od tatuażu tak właściwie mówił”, dlatego postanowiłem stworzyć ten wpis.

Jak pielęgnować świeży tatuaż?

 • Kiedy postanowisz ściągnąć folię, którą założył Ci tatuator, a Twoim oczom ukaże się krew wymieszana z tuszem, spokojnie. To tak zawsze wygląda i nie jest to żadną anomalią. Opuchlizna również jest naturalną reakcją organizmu i nim się obejrzysz, zniknie.

 • Nowy tatuaż przemywamy wodą i nie pocieramy go mocno rękami. Innymi słowy: nie szorujemy świeżego, nowego tatuażu, a jedynie opłukujemy go wodą.

 • Następnie osuszamy tatuaż ręcznikiem papierowym (najlepiej przyłożyć, wtedy idealnie wsiąknie całą wodę).

 • Na tatuaż nakładamy odpowiednią ilość kremu do pielęgnacji świeżego tatuażu. Jeśli nie zakupiłeś go w studio, w którym wykonywałeś tatuaż, bądź nie pamiętasz jaką maść miałeś kupić, możesz wybrać Bepanhten, który również będzie odpowiedni do pielęgnacji, a dodatkowo jest dostępny od ręki w każdej aptece.

 • Jeśli nie planujesz nigdzie wyjść, nie zakładaj folii. Niech Twoja skóra oddycha, to wspomoże proces gojenia tatuażu.

 • Przy każdym owinięciu tatuażu, zakładaj nową folię! Nigdy nie zakładaj dwa razy tej samej folii!

 • Tatuaż owiń folią, kiedy zakładasz ubrania, bądź idziesz spać.

 • Kiedy czujesz, że tatuaż wysycha, nałóż kolejną warstwę kremu do pielęgnacji.

 • Na czas gojenia, zrezygnuj z wysiłku fizycznego, solarium, sauny, basenu, a także wystawiania tatuażu na słońce.

 • Kiedy tatuaż swędzi, nie drap go! Możesz w ten sposób zrobić „dziury”, które powstaną we wzorze, czyli puste miejsca.

 • Nie odrywaj i nie zrywaj strupków, które mogą powstać na gojącym się tatuażu.

Jak dbać o tatuaż, czyli kilka rad, aby wzór pozostał piękny na lata.

Tak naprawdę dbałość o świeży tatuaż jest podstawowym krokiem, który owocuje na lata. Jeśli zastosujemy wszystkie wyżej wymienione kroki, wykonamy kawał dobrej roboty!

Ale podczas dzisiejszych nowoczesnych technik (np. tatuaże dotwork), chcemy, aby nasze wzory były intensywne i cieszyły oczy przez wiele lat, jak to zrobić?

Nie zapominać, że mamy tatuaż! Brzmi banalnie? Cóż, dla wielu to wciąż abstrakcja, że o tatuaż należy dbać również kilka lat po wygojeniu.

1. Warto dobrze nawilżać skórę.

2. Warto chronić tatuaż przed wystawianiem na promienie słoneczne (słońce sprzyja blaknięciu), za pomocą filtrów z wysokim UV.

3. Warto wyposażyć się w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, które wzbogacają kolor, a także opóźniają blaknięcie.

Który krem do pielęgnacji jest najlepszy? Zdecyduj sam!

Z własnego doświadczenia wiem, że klienci mają różne odczucia i na każdego działa coś innego. Najważniejsze to pamiętać, że wiele zależy od nas samych: czy poświęcimy czas na pielęgnację tatuażu? czy będziemy pamiętać o ochronie przed promieniami UV? I czy regularnie będziemy go nawilżać.

Podczas tatuowania w naszym studio tatuażu w Lublinie, informujemy klientów o tym, jak pielęgnować świeży tatuaż, a także jak dbać o tatuaż przez następne lata. Dla zapominalskich zawsze jesteśmy pod telefonem, a także mailowo. Tatuaże to nasza pasja, dlatego również pragniemy, aby cieszyli się nimi Państwo przez wiele, wiele lat!

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.