fbpx

Czy tatuaż boli?

Tatuaże kojarzono kiedyś jedynie z buntem oraz przynależnością do różnych subkultur. Dziś, widok wytatuowanego człowieka nikogo nie dziwi, a same tatuaże stały się prawdziwą sztuką i kunsztem. Ważne daty, inspirujące cytaty, a także postać z ulubionej bajki, którą oglądaliśmy w dzieciństwie, to wszystko to wyraz siebie, który pragniemy zatrzymać na zawsze. Mimo że sztuka tatuowania staje się coraz popularniejsza, wiele osób wciąż zastanawia się, czy tatuaż boli, przez co odkładają marzenie o tatuażu w obawie przed dużą bolesnością.

Czy tatuaż boli? Odpowiadamy: Wszystko zależy od miejsca, na którym znajduje się tatuaż!

Tolerancja bólowa u każdego człowieka jest inna i to należy wziąć pod uwagę, kiedy zastanawiamy się nad bólem podczas tatuowania. Dla przykładu: jedną osobę będzie bardzo bolał tatuaż na stopie, a druga uzna, że ten ból był umiarkowany i nie ma się czym przejmować. Dlatego tak ważne jest niesugerowanie się zdaniem znajomych, którzy już mają ozdobione ciała. Reakcja na ból wśród klientów jest odmienna. Podczas tatuowania na pewno będziesz odczuwać dyskomfort, jednak ból to sprawa dyskusyjna.

Bez znaczenia, czy robimy tatuaże męskie, czy tatuaże damskie, płeć nie wpływa na odczuwanie bólu w przypadku tatuowania. W internecie możemy natknąć się na wiele mitów, które powstały w związku z bolesnością tatuaży.

Nasza rada: wybierz salon tatuażu, w którym pracownik porozmawia z Tobą o Twoich obawach, doradzi mniej bolesne miejsca, omówi cały proces tatuowania i w razie nasilonego bólu, pozwoli Ci trochę odpocząć.

Ból podczas tatuowania: Gdzie najbardziej boli tatuaż?

Podczas pracy w naszym studiu tatuażu, które mieści się w Lublinie, na pytanie: „Czy tatuaż boli?” zawsze odpowiadamy, że wszystko zależy od miejsca na ciele, które zostało wybrane na tatuaż. Im grubsza skóra i większa ilość tkanki mięśniowej, tym ból będzie mniejszy. Jeśli decydujemy się na miejsce, które jest blisko kości, ból może być intensywniejszy. Dla przykładu:

Tatuaż na przedramieniu, większość klientów ocenia jako najmniej bolesny.

Tatuaż na nadgarstku, również oceniany jest jako mało bolesny.

Tatuaż na dłoni oraz tatuaż na palcach, jest uznawany za bolesny.

Tatuaż na przedniej stronie ud, najczęściej jest odbierany jako mało bolesny.

Tatuaż na kostce oraz tatuaż na stopie, oceniany jest jako bolesny.

Tatuaż na żebrach, określany jest jako bardzo bolesny.

Naturalnie tak jak wspomnieliśmy, w dużej mierze o bolesności decyduje próg bólu. Wielokrotnie robiąc tatuaż damski na nadgarstku, spotkałem się z opinią klientki, która uważała, że jest on wyjątkowo bolesny, a tatuaż na stopie określała, jako mniej bolesny. Jak widać, ile klientów tyle opinii, a jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie, „czy tatuaż boli?”, będzie sprawdzenie tego na sobie i przekonanie się, jak to faktycznie jest z tymi tatuażami.

Ból tatuowania: jak sobie poradzić?

W przypadku małych tatuaży czas tatuowania jest krótszy, przez co klienci rzadko decydują się na formy znieczulenia. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na duży tatuaż w czułym miejscu i obawiamy się bólu, możemy skorzystać z kremu znieczulającego. O czym warto pamiętać przed wizytą, żeby ból podczas tatuowania był mniejszy?

  • Na tatuaż przyjdźmy zrelaksowani. Stres i niepotrzebne nerwy, mogą jedynie spotęgować odczucia bólowe.

  • Odwiedźmy studio wyspani i wypoczęci. Wypoczęty organizm łatwiej radzi sobie z bólem.

  • Zadbajmy o odpowiednie nawodnienie organizmu.

  • Nie spożywajmy alkoholu przed wizytą w studio.

  • Zadbajmy o dobrze zbilansowany posiłek przed wizytą.

Podsumowując: Bardzo istotnym elementem jest nasze nastawienie. Stres, głód oraz niewyspanie, nie są dobrymi doradcami, kiedy wybieramy się na pierwszy tatuaż. Jeśli nasz próg bólowy jest niski, warto również zastanowić się nad doborem mniej czułego miejsca, to również powinno zniwelować poziom zdenerwowania.

Jeśli masz pytania, obawy, bądź chcesz skonsultować swój tatuaż z wykwalifikowaną osobą, skontaktuj się ze mną, a ja postaram Ci się pomóc.

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.