fbpx

Jak przygotować się do pierwszego tatuażu?

Zastanawiasz się nad swoim pierwszym tatuażem, jeszcze nie wiesz dokładnie, czy chcesz mieć tatuaż na plecach, tatuaż na nadgarstku, czy tatuaż na stopie, ale wiesz, że moment zbliża się wielkimi krokami. Kiedy umawiam klientów na pierwszy tatuaż, często pojawiają się pytania: Jak mam się przygotować? Co robić? O czym pamiętać?

Pracując w studio tatuaży w Lublinie, staramy się odpowiadać na wszystkie pytania klientów, aby nie mieli oni wątpliwości co do wizyty. Jeśli jednak nie jesteś naszym klientem, a również chciałbyś się dowiedzieć, jak przygotować się do tatuażu. Zapraszamy do wpisu poniżej.

Krok 1: Przemyśl dobrze swój wzór tatuażu.

Tatuaż jest pamiątką na całe życie, a Twoja skóra pracuje jak mróweczka przez 24h na dobę, właśnie dlatego wzór, który wybierzesz, powinien być dobrze przemyślany i ulokowany w odpowiednim miejscu na ciele. Przeczytaj jak dbać o tatuaż.

Krok 2: Wybierz legalne oraz sprawdzone studio tatuażu, a także profesjonalnego tatuatora.

Jest to absolutną podstawą, od której powinieneś zacząć. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że legalne i profesjonalne studia niosą za sobą wyższe koszta Twojej wizyty, ale w zamian otrzymujesz bezpieczeństwo, zachowane standardy higieny podczas tatuowania, a także pewność, że Twój tatuaż wykonuje doświadczony profesjonalista.

Krok 3: 24 godziny przed wizytą zrezygnuj z alkoholu oraz innych używek.

Alkohol oraz substancje odurzające często są przyczyną nagłych wzrostów ciśnienia, oraz rozrzedzenia krwi. Wpływa to zarówno na sam proces tatuowania, jak i na późniejszy proces gojenia.

Krok 4: Na 10 dni przed wizytą w studio, zrezygnuj z wizyt na solarium.

Tatuaż boli (oczywiście próg bólu u każdego jest inny), a na opalonej skórze jest on dodatkowo okraszony wyjątkowym dyskomfortem. Słowem: może boleć dziesięć razy mocniej. Na ogół na opalonej skórze tatuaż jest niemożliwy do wykonania, dlatego przekładamy wizytę.

Krok 5: Stres zostaw przed drzwiami naszego studia!

Stres naprawdę jest niepotrzebny podczas Twojej wizyty. On tylko przyśpieszy akcję Twojego serca, sprawi, że zaczniesz się pocić, wykonywać nerwowe ruchy, a po co? Zamiast stresu, proponuję szklankę chłodnej wody dla orzeźwienia, dobrą muzykę w tle i dźwięk maszynki, który z pewnością będzie Ci się dobrze kojarzył!

Krok 6: Zjedz i wypij coś przed wizytą w studio.

Tatuowanie jest dla Twojego organizmu wysiłkiem, dlatego warto, aby organizm był przygotowany do procesu regeneracji. Zjedz porządny posiłek, wypij minimum 2 litry wody w tym dniu i wyśpij się porządnie. Najlepsze co możesz ze sobą przynieść na wizytę to właśnie odprężony oraz zregenerowany organizm!

Jak widać, do pierwszej wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że zadbamy o odpowiednią ilość snu, porządną porcję jedzenia oraz zrezygnujemy z używek, które mogą nam jedynie zaszkodzić. Resztą zajmie się tatuator, który zadba o rozluźnienie atmosfery, Twój dobry humor oraz niesamowity efekt tatuażu, który będziesz nosić na swojej skórze.

Do zobaczenia w salonie tatuażu w Lublinie!

Chcesz dopytać?

Nie krępuj się! Jestem do Twojej dyspozycji.